Жителите на Виниче повеќе нема да газат во кал

1 min read

Градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски беше во населеното место Виниче, каде што се асфалтираат локалните улици.

-Попладнево бев во посета на населеното место Виниче каде се во тек градежни активности за асфалтирање на локални улици.

Големата градежна офанзива која е во тек во општина Гази Баба ќе донесе реализација на голем број на нови проекти во сите населени места во општина Гази Баба, информира Стефковски.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

По пауза од еден месец поради железничката несреќа, товарен воз од Атина стигна во Солун

Следно

Објавени месечните плати во ПСЖ: Нереални цифри кои ја шокираа француската јавност

Latest from Blog