Земјотрес во Албанија

1 min read

Земјотрес со јачина од 4,1 степен според Рихтер забележан е утрово во Албанија.

Според наводите на Европско-медитерански сеизмолошки сентар, епицентарот на земјотресот бил кај Валона.

До земјотресот дошло на длабочина од 12 км, пренесе Албанија дејли њуз. Други детали не се објавена.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

22 годишен Македонец за една ноќ украл четири автомобили во Хрватска, па со дел од нив направил сообраќајна несреќа

Следно

Бенфика под истрага за местење натпревари

Latest from Blog