Возач на автобус на ЈСП нападнат кај Бутел

1 min read

Утрово бил нападнат возач на автобус на ЈСП кај Бутел.

-Денеска (27.04.2023) во 06.00 часот во СВР Скопје, Д.Б.(47) од Скопје пријавил дека околу 04 часот, додека управувал автобус на ЈСП од населба Радишани кон населба Бутел, бил физички нападнат од едно лице кое употребило и тврд предмет, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Германски медиуми: Американските тајни служби се уште ја шпионираат германската Влада

Следно

Научиле папагали да комуницираат. Преку видео-чет.

Latest from Blog