ВО ЖИВО: Изјава на Христијан Мицкоски од Вевчани

1 min read

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение до јавноста известува дека денес (13.01.2023), претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р. Христијан Мицкоски ќе присуствува на Вевчански карневал во општина Вевчани.

Во 12:45 часот изјава за медиуми во центарот на Вевчани (прес корнер на карневалот), ќе даде претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р. Христијан Мицкоски.

КУРИР целосно ќе го проследи настанот, а во живо ќе ја пренесуваме и изјавата на Мицкоски во 12:45 часот.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Акција против криминални групи во онлајн инвестициска измама во Германија, Србија, Кипар и Бугарија

Следно

Реал и Барселона во финалето на шпанскиот Суперкуп

Latest from Blog