Во завршна фаза е реконструкцијата на крак од улицата „Христо Батанџиев“ во Ѓорче Петров

1 min read

Градоначалникот на Општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски информира дека во завршна фаза е реконструкцијата на крак од улицата „Христо Батанџиев“ во урбаниот дел на Ѓорче Петров во должина од 70 метри.

– Улицата е уредена со бехатон-плочки со што конечно го решивме деценискиот проблем со движење и сообраќање по овој крак, но и испуст на атмосферските води, објави Стојкоски на Фејсбук.

Стојкоски најави дека ќе продолжат со реализација на инфраструктурни чекори кои ќе го подобрат секојдневието на жителите на Ѓорче Петров.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Курти: Лајчак предложи 15 модели за ЗСО, ги разгледуваме

Следно

Пеп: Арсенал редовно постигнува голови во 93,95,98 минута…. ние тоа не го правиме!

Latest from Blog

Тухел останува во Баерн

Германскиот стратег Томас Тухел и следната сезона ќе биде тренер на минхенски Баерн, потврди претседателот на