Во центарот на градот: Тепачка меѓу шест лица пред објект во градба

1 min read

Вчера се случила тепачка меѓу шест лица на подрачјето на Центар.

– На 11.01.2023 во 17.30 часот на подрачјето на Центар од полициски службеници од СВР Скопје приведени се М.К.(33), Ј.К.(19), А.К.(42) и А.Т.(36), сите од Р.Турција, по пријава од Ќ.Ј.(44) и Ј.Ј.(22), двајцата од с.Чифлик, скопско, според која околу 11.00 часот пред објект во градба на подрачјето на Центар, додека извршувале градежни работи, по претходно недоразбирање, биле физички нападнати со тврди предмети од пријавените кои, исто така, извршувале градежни работи на објектот, информира МВР.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Исчезна 47-годишник во Скопје

Следно

Прашањето за формирање на ЗСО може да се реши со конечен договор меѓу Косово и Србија, вели Курти

Latest from Blog