Во Танзанија се урна авион: Загинаа четири лица

1 min read

ИСТАНБУЛ (АА) – Четири лица го загубија животот како резултат на уривањето на авион кратко време откако полетал во Танзанија, пренесува Анадолу.

Информацијата преку соопштение ја потврди Агенцијата за цивилна авијација на Танзанија.

Во соопштението се наведува дека авионот паднал кратко време откако полетал од аеродромот во градот Селоус, кој се наоѓа во јужниот дел на земјата.

Во соопштението се истакнува дека како резултат на несреќата, животот го загубиле четири лица што се наоѓале во авионот, вклучително и пилотот.

Сѐ уште не е откриена причината за паѓањето на авионот и продолжува истрагата во врска со оваа несреќа.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS)..

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

Зеленски пристигна во Џеда за самитот на Арапската лига

Следно

Филхармонија му го отсвири „Тешкото“ на Ковачевски пред Влада

Latest from Blog