Влезе како замена, а теренот го напушти 40 секунди

1 min read

Рома го победи Јувентус со 1:0, во дерби натпреварот од 25. коло во Серија А. Дербито на „Олимпико“, го реши евро-голот на Џанлука Манчини во 53.минута.

Натпреварот ја обележа неефикасноста на фудбалерите на Јувентус (три пати ја погодија рамката на голот) и потегoт на Мојс Кин.

Напаѓачот на теренот влезе на истекот на претпоследната минута, а теренот го напушти 40 секунди подоцна. Кин доби црвен картон поради удирање на противнички играч.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Спасовски: Ново упатство за постапување по електронските дојави за бомби, интензивно работиме на откривање за сторителите

Следно

„КАЈМАК“ НА МАНЧЕВСКИ ОСВОИ НАГРАДА НА ФАНТАСПОРТО ВО ПОРТУГАЛИЈА

Latest from Blog