ВИДЕО: Трогателни сцени во Рим на првиот натпревар на Болоња по смртта на Миха

1 min read

Смртта на Синиша Михајловиќ го потресе фудбалскиот свет, а почит на големиот Миха повторно му беше оддадена и на првите натпревари од Серија А.

На натпреварот Рома-Болоња на Олимпик, кој беше втор дом на Синиша, играчите и навивачите заеднички се простија од Михајловиќ.

Пред почетокот на натпреварот на теренот се разви голем транспарент на којпишуваше „Збогум Синиша“, додека навивачите гласно аплаудираа и покажуваа транспаренти со неговиот лик.

Натпреварот започна со една минута молк во негова чест.

 

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Секоја година на Дрисла „гние“ струја за 20.000 домаќинства

Следно

„Жолтата куќа“ од Колорадо

Latest from Blog