ВИДЕО ОД ВНАТРЕШНОСТА НА ЗГРАДИТЕ ДОДЕКА СЕ РУШЕА КАКО КУЛИ ОД КАРТИ – ѕидовите паѓаат како да се од хартија…

1 min read

На Јутјуб се појави уште едно видео од разорниот земјотрес што ја погоди Турција пред една недела.

И додека бројката на загинати расте од минута во минута и истата се искачи над 40 илјади, медиумите откриваат како е можно зградите да се уриваат како кули од карти само за неколку сикунди.

На ова видео се гледа како ѕидот од една зграда започнува да се дели на парчиња како да нема бетон во него…

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Курти: Не може да има целосна нормализација на односите меѓу Белград и Приштина без взаeмно признавање

Следно

Заменик министерот Ључи: Се додека Гаши, Ибрахими и Сали се на чело на Алтернатива, нема да бидам дел од партијата

Latest from Blog

„Бреме“ од Мила Јовановиќ – Миленковиќ, „Измислена приказна“ и „Не застанувај продолжи понатаму: Лукавиот“ од Мики Душански избрани на конкурсот за откуп на необјавен и непоставуван македонски драмски текст

Министерството за култура, во соработка со Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ – Прилеп, информира за резултатите од „Конкурсот за откуп