ВИДЕО: Навивач влета на теренот и удри играч, настана тотален хаос

1 min read

Фановите во Јужна Америка се познати по честите испади, а тоа го докажува и најновото видео од Колумбија.

Додека играчите на Депортес Толима и Милонариос го чекаа знакот на судијата за да го продолжат натпреварот, се случи инцидент, чиј главен актер беше навивач на домашната екипа.

Хулиганот ја прескокна оградата, а потоа истрча на теренот и го удри противничкиот играч Даниел Катанија.

Даниел најпрвин бил во целосен шок, а кога сфатил што се случува веднаш му возвратил на навивачот.

Соиграчите и обезбедувањето спечија поголем инцидент.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Силјановска: Јасно е дека оваа коалиција на власт нема легитимитет, тоа се решава само со одење избори

Следно

Врачени годишните награди на ДПМ

Latest from Blog