ВИДЕО: Маж извлечен од рушевините по 278 часа од земјотресот

1 min read

Екипите кои работат на урнатините од станот Толга Апартманите во Хатај, утврдија дека едно лице е живо.

Спасувачките екипи за време на акцијата успеале да го извлечат Хакан Јасиноглу (45)

Јасиноглу, кој екипите го извадија од урнатините по 278 часа од земјотресот, е пренесен во болница.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Ограбена обложувалница среде бел ден во Скопје

Следно

Ако денеска побарате лек на рецепт ќе го подигнете од аптека во понеделник

Latest from Blog