ВИДЕО КОЈА ЈА ОПИШУВА СЕТА БОЛКА ВО ТУРЦИЈА И СИРИЈА: Деца поминаа 45 часа под урнатините покрај нивната мртва МАЈКА – претажно

1 min read

Осми ден спасувачите се тркаат со времето и бараат преживеани под урнатините

Повеќе од 38.000 луѓе загинаа во земјотресот во Турција и Сирија, а додека десетици илјади луѓе беа повредени. Осми ден спасувачите се тркаат со времето и бараат преживеани под урнатините.

Три сириски деца биле пронајдени под урнатините покрај нивната мртва мајка, каде што поминале 45 часа.

За жал, таа не била спасена, но децата биле спасени и сега се безбедни. На децата им е укажана прва помош.

Погледнете како изгледала спасувачката акција:

Коментарите на луѓето кои го гледаа хорор видеото само постојано доаѓаа, а ова се некои од нив:

– „Го гледам ова видео и ги гледам моите 2 деца… Нека се живи и здрави. Што згрешија овие деца во Сирија… воведуваат санкции, во војна, ги убиваат. Не за џабе се вели: Сиромаштијата и за Бога е тешка“

– „Срцето ми се кине од тага, не можам да го гледам ова, премногу е тажно, овие деца се невини суштества како и сите други деца“.

– „Срцето ми се кине за овие луѓе и деца.

– „Бидејќи ова е премногу тешко за гледање, чест на овие храбри луѓе што ги бараа и извадија луѓето од тој пекол. Но, срцето се крши на овие сцени“.

Откако страшниот земјотрес ги погоди Турција и Сирија, на социјалните мрежи се појавија видеа од катастрофата што ги снајде луѓето, а полицијата објави и ново видео на кое се гледа каква била ситуацијата во Дијарбекир, Турција на тој кобен 6 февруари.

Фото и Видео: Фејсбук -видео – ТВ 21

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Енигма: Заменик-министерот за култура од Алтернатива не е на списокот на Ковачевски за разрешување – од Владата не кажуваат зошто 

Следно

Митева: Власта на СДС и ДУИ го крена евроскептицизмот на највисоко ниво, пад на довербата од 20% за само една година

Latest from Blog