ВИДЕО: Драма во програма во живо – „Агуеро, што се случува, добро си?“

1 min read

Невообичаена и прилично непријатна ситуација се случи во програмата во живо при гостувањето на Серхио Агуеро во познатото шоу на Ибаи Љанос.

Славниот Аргентинец пред две години ја заврши кариерата поради проблеми со срцето, а проблемите продолжија и во годините по неговото пензионирање.

Во еден момент од емисијата застана, се фати за гради, а водителот исплашено реагираше.

-Што се случува, човеку? Добро си?, праша Љанос.

Агуеро му одговори: „Мислам дека имав мала аритмија“.

Водителот се понуди да го однесе Агуеро на лекар, но Аргентинецот одби.

-Не, не. Имам чип што ќе го открие проблемот и ќе испрати сигнал, рече Агуеро.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Американецот Аџеј Банга единствен кандидат за наследник на претседателот на Светска банка

Следно

Вештачката интелигенција ги одреди најдобрите 11 фудбалери на сите времиња

Latest from Blog