(ВИДЕО) Додека се обидуваа да им помогнат на други, урнатина ги поклопи турските спасувачи

1 min read

На видеото што се појави на интернет се гледаат турски спасувачи кои се обидуваат да извлечат луѓе од под урнатините, но во еден момент над нив се урна дел од веќе разурнат објект. Затрупан останал само еден член од спасувачката екипа, кој за кратко време бил спасен од своите колеги. Како што известуваат турските медиуми, спасувачот Батухан Туген е во добра здравствена состојба и веднаш продолжил со спасувачките напори.

Спасувачките тимови во Турција и Сирија сè уште трагаат по преживеани од катастрофалниот земјотрес во понеделникот. Бројот на загинати се смета дека надмина 25 000, од кои 21 848 луѓе загинале во Турција, а 3 553 во Сирија.

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

Немања Видиќ се кандидира за прв човек на српскиот фудбал

Следно

Јаху отпушта 1000 вработени

Latest from Blog