Видео: 23 милиони денари ќе се потрошат за општинската зграда во Карпош

1 min read

Градоначалникот на Општина Карпош, Стевче Јакимовски кажа дека ќе имаат развоен буџет со кој ќе се реализираат ветените проекти.

Јакимовски посочи дека буџетот на општината за 2023 година е 519 милиони денари, а 23 милиони ќе се потрошат за новата општинска зграда.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Ал Наср не запира, по Роналдо го посакува и најскапиот во историјата на Реал

Следно

Уште еден инцидент на Косово: Момче нападнато додека се враќало од божикна литургија

Latest from Blog