Вегхорст доаѓа на „Олд Трафорд“, Бешикташ добива 3 милиони евра

1 min read

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, го реши проблемот во нападот. Неговиот тим ќе го засили репрезентативецот на Холандија, Ваут Вегхорст.

Холанѓанецот доаѓа како позајмен играч од Барнли. Јунајтед се обврза да плати три милиони евра на Бешикташ каде што претходно беше позајмен Вегхорст.

Тој денеска патува за Манчестер каде ќе ги мине лекарските прегледи и ќе потпише договор со „црвените ѓаволи“.

Вегхорст одигра 16 натпревари за Бешикташ и постигна осум гола.

Пред да дојде во Барнли, тој играше за Емен, Хераклес, АЗ Алкмар и за Волфсбург.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Србија: Потврдени први случаи на мали сипаници

Следно

Зоран Анчевски добитник на наградата „Григор Прличев“ за поемата „Коњски житија“

Latest from Blog