ВЕЧЕРВА НА ОВА МЕСТО ВРНЕ СНЕГ СРЕДЕ МАРТ – зимата уште долго ќе биде присутна на овие места во Македонија (ВИДЕО)

1 min read

Студеното време овие денови е последица на бранот кој ни доаѓа проследен со дожд, но и снег на платните.

Вечерва на пониските места низ државата врне дожд, додека на некои повисоки планини врне снег.

Во овие моменти според камерите на „Skimacedonia“ убаво се гледа дека снег врне на Пониква, додека слаби врнежи се забележани се и во Маврово и на Попова Шапка.

Од УХМР студено време со минусни утра најавуваат и во следните денови.

Видеото кое се емитува во живо можете да го погледнете ТУКА.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

(ФОТО+ВИДЕО) Голем верижен судир кај Будимпешта – учествувале 42 возила, десетици се повредени

Следно

(ВИДЕО) Ерупција на голем вулкан во Индонезија, лава тече и до седум километри наоколу

Latest from Blog