Валенсија тргнува по Аријан Адеми!

1 min read

Аријан Адеми се наоѓа на мета на шпанскиот гигант Валенсија, јавува „Марка“. Наводно капитенот на „модрите“ е голема желба на тимот на Валенсија и на тренерот Џенаро Гатузо.

Шпанскиот тим има проблеми со средниот ред, а решение бара во Адеми кој одлично би се вклопил во стилот на Гатузо.

Од „Марка“ најавуваат дека парите не би требало да се проблем за Валенсија, со оглед дека лесно би можеле да ги задоволат условите на Динамо и на самиот фудбалер. Но, постои друг проблем. А тоа е интересот за капитенот на Динамо од два англиски тима.

Исто така „Марка“ јавува дека ова можеби е последна шанса за трансфер на Адеми, кој има договор со „модрите“ од Загреб до 2026 година.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

„Шоле побара Белград да го признае независно Косово“

Следно

„Снежана на крајот умира“ на Ристески, „Најсреќниот човек на светот“ на Митевска, „Од рајот“ на Драгојевиќ и „Презир“ на Жан-Лук Годар на крајот на јануари во Кинотека

Latest from Blog