В недела бесплатен разглед на Скопје и Битола по повод Меѓународниот ден на туристички водичи

1 min read

По повод 21 февруари – Меѓународниот ден на туристичките водичи, Македонската асоцијација на туристички водичи и придружници задутре, во недела, ќе организира бесплатен разглед на Скопје и Битола.

Во Скопје појдовна точка е Меморијалната куќа на Мајка Тереза на улица „Македонија“ до Скопското Кале.

-Термините за разглед во Скопје ќе бидат со почеток во 12,13 и 14 часот, а во Битола со почеток во 12 часот. Сите заинтересирани граѓани кои сакаат да бидат дел од овој разглед и да учествуваат на овој настан ги очекуваме, информираат од Македонската асоцијација за туристички водичи.  

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Туркије: Продолжува лекувањето на 1.374 повредени лица донесени во Истанбул од подрачјето на земјотресот

Следно

(ВИДЕО) Двајца мажи извлечени од урнатините по 261 час

Latest from Blog