Ужас во Бугарија: Најмалку 18 мигранти пронајдени починати во камион

1 min read

Најмалку 18 мртви тела на мигранти се пронајдени во Бугарија во напуштен камион во село во близина на Софија, соопшти денеска бугарското МВР.

-Според првите информации, камионот превезувал илегални мигранти, вкупно околу 40 лица, кои се криеле на скриено место под дрвата што се превезувале, соопшти Министерството.

Преживеаните се префрлени во болница, за да им биде укажана лекарска помош.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Ако денеска побарате лек на рецепт ќе го подигнете од аптека во понеделник

Следно

Една година празнење на воените магацини на Европа

Latest from Blog