Утре зголемување на облачноста и благ пад на температурите

1 min read

Продолжува периодот на стабилно и релативно топло време со дневни температури кои на повеќе места ќе бидат над просекот за овој период од годината, информира УХМР и за утре најавува преодно зголемување на облачноста, со умерен до засилен ветер од северозападен правец и со благ пад на дневните температури.

Поголемо наоблачување, како што информира, се очекува и на крајот од работната недела.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Расте бројот на загинати во невремето во Нов Зеланд

Следно

Туркије: Одреден притвор за 131 лице во врска со урнатите згради во земјотресот

Latest from Blog