Утре ликовна работилница во скопската Зоолошка, ќе има и подароци

1 min read

Оваа сабота со почеток во 11:00 часот детска ликовна работилница во Зоолошката градина во Скопје.

Истата е во соработка и организација на КАРИЕРА.мк, а организаторитеги повикаа сите деца на заедничка дружба!

-За прв пат Кариера.мк организира настан за деца со програма која ја подготвија Колибровци, веселите птици од нивното лого, во соработка со Зоолошката градина на Град Скопје. За секој учесник на работилницата ќе има специјален подарок КАРИЕРА.мк боенка а дружењето ќе биде со музика, игри и креативно боење, информираат од скопската Зоолошка. 

Зоолошката градина Скопје продолжува со низата едукативни рабоилници, настани и други содржини, а во исто време како општествено одговорна компанија додели влезници за настанот на Центарот за згрижувачки семејства, велат надлежните. 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Бразилската Влада ќе креира национална политика за борба против насилството во училиштата

Следно

Чавушоглу: Палестина, џамијата Ал Акса и Ал Кудс се нашата црвена линија

Latest from Blog

„Бреме“ од Мила Јовановиќ – Миленковиќ, „Измислена приказна“ и „Не застанувај продолжи понатаму: Лукавиот“ од Мики Душански избрани на конкурсот за откуп на необјавен и непоставуван македонски драмски текст

Министерството за култура, во соработка со Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ – Прилеп, информира за резултатите од „Конкурсот за откуп