УХМР: Утре слаб снег на планините, од задутре стабилно со повисоки температури

1 min read

Управата за хидрометеоролошки работи најави дека утре ќе има зголемена облачност со појава на локален слаб снег на планините, најпрвин на северот, а потоа ќе провејува понекаде претежно во западните планински делови.

Преку денот ќе дува и умерен до засилен северен ветер најизразен вдолж Повардарието.

Од понеделник следува период на стабилно време со не многу ниски утринските температури, а дневните до средината на неделата ќе бидат во постепен пораст. Утринските температури ќе изнесуваат до – 7, а дневните до 15 степени.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Најдобрата судиска двојка во ракомет „влечат“ корени од Кисела Вода

Следно

Викенд шаховски турнир во Карпош

Latest from Blog