УХМР: Утре и во сабота зголемување на дневната температура

1 min read

реклама


Утре и во сабота ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец што ќе услови значително зголемување на дневната температура и забрзано топење на
снежната покривка, информираат денеска од УХМР.

Минималната температура утре ќе се движи од 0 до 8 степени, а максималната од 13 до 17 степни Целзиусови.

реклама

Во сабота минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 9 степени, а максималната од 13 до 19 степени.

Под влијание на влажен бран во недела ќе има локални врнежи од дожд, а ветерот ќе се промени во северен и долж Поварадрието ќе засилува. Од понеделник температурата повторно ќе се намали.

рекламаПретходно

Турските безбедносни сили оваа година неутрализираа 1.976 терористи

Следно

Во Скопје започна 30. Министерски совет на ОБСЕ

Latest from Blog