Училиштата и градинките во Гази Баба подготвени за справување со можни врнежи од снег

1 min read

Екипите на ЈКП „Гази Баба 2007“ до сите училишта и градинки на територија на општина Гази Баба доставија количини на ризла и сол за справување со врнежите од снег.

Формиран е Кризен штаб за координирање на активностите во зимски услови со што општина Гази Баба е подготвена за справување со евентуалните врнежи од снег.

– Изминатиот период ги посетив двата економски оператори кои се задолжени за чистење на снегот и направив контрола на нивната подготвеност. Од нив добив уверување, дека се подготвени брзо и енергично да се справат со снегот, напиша градоначалникот Бобан Стефковски.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Граѓаните ќе го блокираат патот до Скопје- за да не стигнат Бугарите до гробот на Гоце Делчев на 4. февруари

Следно

На Попова Шапка многу снег, но и густа магла – дневниот ски-билет за возрасни ќе се продава поевтино

Latest from Blog