Ученик во Србија донел пластичен пиштол на училиште и го вперил кон учениците

1 min read

Како што објави „Еспресо.рс“, полицијата во Обреновац го уапсила таткото на малолетниот ученик кој утрово во ОУ „Јефимија“ по едноминутно молчење извадил пластичен пиштол

Во Обреновац, во ОУ „Јефимија“, ученикот М. Д. (14) утрово од ранецот извадил пластичен пиштол и го вперил во правец на учениците, јавуваат српските медиуми.

По едноминутно молчење во чест на убиените вчера во Белград, наставникот ги оставил децата на кратко во училницата за да утврди дали сите отишле на час.

Училишниот полицаец веднаш реагирал. Известени се класниот раководител и психологот.

Реагираше и полицијата – Одделот за малолетничка деликвенција и го документираше случајот.

Како што објави „Еспресо.рс“, полицијата во Обреновац го уапсила таткото на малолетниот ученик кој утрово во ОУ „Јефимија“ по едноминутно молчење извадил пластичен пиштол.

Со него во полиција отишол и неговиот син.

Поврзани вести:

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

Твитер реакции: Планираат ли Герасимовски или Данела да преземат нешто за Буши да го исчисти Форум?

Следно

За само 90 долари месечно вашиот нов Мерцедес може да побрза

Latest from Blog

Тухел останува во Баерн

Германскиот стратег Томас Тухел и следната сезона ќе биде тренер на минхенски Баерн, потврди претседателот на