Убиство во Скопје: Маж застрелан со огнено оружје, полицијата го уапси синот

1 min read

Убиство се случило во текот на вчерашниот ден во семејна куќа на подрачје на Гази Баба.

– На 19.01.2023 во 21.00 часот на подрачјето на Карпош полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода М.И.(33) од Скопје, постапувајќи по пријава околу 12.50 часот според која во семејната куќа на подрачјето на Гази Баба бил пронајден починат неговиот татко Џ.И.(62). Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт и повреди од огнено оружје, информира МВР.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје, а покрај починатиот биле пронајдени неколку чаури.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

БУГАРСКИОТ ВЛАДИН АВИОН ТРГНА ПО ИСТЕПАНИОТ ОХРИЃАНЕЦ Секретарот на „Цар Борис Трети“ ќе се лекува во Софија

Следно

Ердал Ракип од Малме во турскиот Анталијаспор

Latest from Blog

„Бреме“ од Мила Јовановиќ – Миленковиќ, „Измислена приказна“ и „Не застанувај продолжи понатаму: Лукавиот“ од Мики Душански избрани на конкурсот за откуп на необјавен и непоставуван македонски драмски текст

Министерството за култура, во соработка со Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ – Прилеп, информира за резултатите од „Конкурсот за откуп