У15: Македонските фудбалери втор пат подобри од Малта

1 min read

Македонската фудбалска репрезентација до 15 години успеа да слави нова победа над соодветната селекција на Малта во рамките на вториот контролен натпревар во Скопје.

На тренинг центарот „Петар Милошевски“, избраниците на селекторот Драган Начески денеска остварија убедлива победа со 4:1.

Македонските фудбалери и на овој натпревар доминираа од самиот почеток и покажаа дека се поквалитетна селекција од Малта.

Головите за Македонија ги постигнаа Јаков Стојковски, Михаил Митревски, Антонио Сталески и Мартин Џангаровски.

Во првиот контролен дуел помеѓу овие две селекции, избраниците на Начески славеа минимална победа со 1:0.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Најмалку 16 загинати во терористички напад во Нигерија

Следно

ОН: Поради судирите, Судан го напуштиле 200.000 лица

Latest from Blog