Туркије: Три лица загинаа, а 19 се повредени при превртување на патнички автобус во Кајсери

1 min read

КАЈСЕРИ (АА) – Најмалку три лица загинаа, а 19 се повредени во сообраќајна несреќа во Кајсери, Туркије, јавува Анадолу.

Патничкиот автобус се преврте во подрачјето на Пинарбаши, а меѓу загинатите има и дете.

Несреќата се случила кога возачот на патнички автобус на општина Багџилар во Истанбул изгубил контрола над возилото.

На местото на несреќата се пратени голем број амбулантни возила, пожарникари и полициски екипи.

Повредените со возила на брза помош се пренесени во болниците во Кајсери, Пинарбаши и Сариз.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS).

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

Убиен еден од креаторите на „Андроид“

Следно

Во Кина се одржа состанок на министрите за надворешни работи на Иран и Саудиска Арабија

Latest from Blog