ТРУПА СНЕГ БЕЗ ПРЕСТАН – вечерва Македонија ја зафати снежен бран, на овие места врне уште од пред неколку часа! (ФОТО)

1 min read

Се оствари прогнозата на метеоролозите.

Вечерва снег врне на неколку места во Македонија, особено на планините.

Според видео камерите на „Skimacedonia“, снег може да се забележи во Маврово, Попова Шапка, Крушево,Пониква, Копанки и Нижо Поле.

Снег врне и во Охрид, поточно во селото Куратица, а постот со фотографиите го објави „Кајак“.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Осомничената во убиството на шест лица во Нешвил, меѓу кои три деца, убиена од полицијата

Следно

(ВИДЕО) Фирмата со 27 „перманентно вработени“ инженери во надзорот над „Бехтел и Енка“ има само двајца вработени според годишната сметка за 2022 г.

Latest from Blog