Три милиони денари инвестирани во градинките во Бутел

1 min read

Градоначалникот на Општина Бутел, Дарко Костовски објави на неговиот профил на Фејсбук дека три милиони денари биле инвестирани во детските градинки.

– Инвестирани се 3.000.000 денари во клоновите во детската градинка „11 Октомври“ со што се подигна квалитетот и условите во детската градинка, напиша Костовски.

Детската градинка „11 Октомври” доби:

– Нови креветчиња за сите јасли групи во сите клонови;

– Нови апаратура во пералната која не е промената од 1978 година;

– Нови дидактички играчки;

– Нова детска едукативна литература;

– Нова помошна апаратура во кујната;

– Бела техника составена од професионални правосмукалки намените за подобра чистота во објектите;

– Нови табли;

– Нови подни подлоги;

– Нови душеци, прекривачи, фротирки.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Ванкувер брои ситно до отворањето на првиот дуќан за хероин и крак

Следно

Мицкоски: Тиранската средба го дели народот, ова е само за спас на Владата на ДУИ поддржана од СДСМ и Ковачевски

Latest from Blog