Три лица повредени во сообраќајка кај обиколница

1 min read

Три лица се повредени во сообраќајна несреќа која се случила вчера кај скопска обиколница. 

На 16.02.2022 во 14.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на сервисна улица која ги поврзува обиколница на град Скопје со крстосница од ул.„Алија Авдовиќ“ со ул.„Старцински Пат“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „сеат толедо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Т.(25) од с.Булачани, скопско и патничко моторно возило „југо корал“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Т.(73) од с.Булачани.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката од возилото „југо“, Л.Т.(73) од с.Булачани, а со телесни повреди се здобиле двајцата возачи, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ и Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.  

 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

ВИДЕО: Се огласи фотографот кој беше турнат од Серхио Рамос: Изненадување…

Следно

Штрајкот на персоналот на германските аеродроми погодува стотици илјади патници

Latest from Blog