Три лица каснати од кучиња во Аеродром

1 min read

Во текот на вчерашниот ден биле регистрирани три напади од кучиња скитници.

Најпрво во 18.30 часот во Полициската станица Аеродром, М.М.(42) од Скопје пријавил дека на бул.„Видое Смилески-Бато“ неговиот малолетен син бил каснат од куче скитник.

Потоа во 20.00 часот во Полициската станица Аеродром, Г.К.(52) од Скопје пријавил дека на бул.„Јане Сандански“ неговата малолетна ќерка била касната од куче скитник. 

Исто така, во 21.45 часот во Полициската станица Аеродром, Т.Б.(50) од Скопје пријавил дека на бул.„АСНОМ“ неговиот малолетен син бил каснат од куче скитник.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Снег во Маврово, магла на патиштата кон Попова Шапка и Крушево

Следно

Ибрахимовиќ: Францускиот фудбал го подигнав на светско ниво

Latest from Blog