Тренер по карате им покажувал експлицитни фотографии на малолетнички

1 min read

Синоќа во полициска станица бил пријавен тренер по карате, кој им покажувал експлицитни фотографии на малолетнички.

– На 16.01.2023 во 22.00 часот во полициска станица во Скопје две скопјанки, на возраст од 38 и 41 година, пријавиле дека за време и после тренинзите во карате клуб кои се одржувале во  сала на подрачјето на Скопје, на нивните две малолетни ќерки од страна на тренерот им биле покажувани фотографии со експлицитни содржини и од нив барал да фотографираат друга малолетничка, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

(ВИДЕО+ИНФОГРАФИК) Eден милион вакцини против ковид одат во ѓубре

Следно

Виетнамскиот претседател Нгуен Ксуан Пу поднесе оставка по корупциските скандали

Latest from Blog