ТРАГИЧНА ВЕСТ ГО ПОТРЕСЕ БАЛКАНОТ: Почина фудбалер, имаше само 40 години

1 min read

Марио Божиќ, фудбалер во пензија со потекло од Босна и Херцеговина, почина на 40-годишна возраст.

Со години се борел со тумор на мозокот и имал две големи операции, но не можел да ја победи оваа болест и за жал го напушти овој свет.

Божиќ во својата богата играчка кариера ги бранеше боите на Вождовац, Борча од Чачак, а настапуваше и за Слован и Видеотон. Играше и за репрезентацијата на својата земја.

 

 

 

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Берлин ќе го добие првиот конзервативен градоначалник по 20 години

Следно

Коалицијата на Борисов е прва со околу 50 000 гласа повеќе од таа на Петков, бугарски ЦИК ги обработи гласовите

Latest from Blog