Традиционален коњички марш на територијата на Ѓорче Петров

1 min read

Денеска по седми пат се одржа традиционалниот Коњички марш на територијата на Општина Ѓорче Петров.

– Ми претставува огромно задоволство што имав прилика да ги пречекам коњаниците во црквата Св.Ѓорѓија во с. Кучково и да им честитам за одличната организација и за промоцијата на нашата општина преку овие културни манифестации. Општина Ѓорче Петров и во иднина ќе продолжи да поддржува манифестации од овој тип, се со цел ѓорчепетровци да имаат можност да уживаат во вакви збиднувања и да се дружат на територијата на нашата општина. Честитки за коњаниците, догодина уште побројни, напиша градоначалникот Александар Стојкоски.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

НОВ ИНЦИДЕНТ ВО КОСОВО: Група Албанци претепале Србин, 18-годишно момче кое се враќало од божиќна литургија во Клокот

Следно

Курти: Имаме ненормални односи со Србија, потребно ни е меѓусебно признавање

Latest from Blog