Тепачка меѓу затвореници во Идризово

1 min read

Пред неколку дена се степале двајца затвореници во затворот Идризово.

– На 24.01.2023 во 10.00 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа Затвор Идризово било пријавено дека осуденикот Е.Н.(23) од Гостивар на дежурен командир пријавил дека на 20.01.2023, по претходно нерасчистени односи, бил физички нападнат од друг осуденик О.М., кој употребил тврд предмет, информира МВР.

Се работи на расчистување на случајот.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Антистрес терапија: искрши сè што можеш

Следно

Во Хаити во последните месеци од колера починале над 500 лица

Latest from Blog