Тен Хаг им се закани на играчите на Манчестер јунајтед со префрлање во резервниот тим

1 min read

Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг, имал емотивен разговор со првотимците во соблекувалната по поразот со 0:7 од Ливерпул во 26. коло од Премиер лигата, пренесува „Мирор“.

Според британскиот медиум, Тен Хаг рекол дека играчите имале среќа да се вратат во Манчестер со тимскиот автобус, а не заедно со навивачите кои потрошиле пари и виделе таков „безрбетен“ настап на нивните миленици.

Воедно, тренерот ги предупредил и играчите дека доколку се повтори таков настап, нема да имаат друга шанса и ќе бидат префрлени во резервниот тим на англискиот клуб.

Манчестер јунајтед се наоѓа на третото место во Премиер лигата со 49 бодови од 25 натпревари. (МИА)

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Во кои делови од Македонија е најстудено денес?

Следно

Премиера на „Дон Жуан“ во режија на Андреј Цветановски во театарот во Вршац

Latest from Blog