Талески: Овој пораз нека ни биде школа, нема да ни ја сруши самодовербата

1 min read

Филип Талески е свесен за направените грешки на нашите ракометари од поразот со Норвешка, но ракометарот на Вардар посочи дека многу важно ќе биде тоа да се корегира за претстојните дуели со Холандија и со Аргентина.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Фон дер Лајен: Цените на бензинот во ЕУ се пониски отколку пред руската инвазија

Следно

Чибишев: Македонија се наоѓа во епидемиолошки хаос и здравствено безредие

Latest from Blog