СВЕТОТ НЕ ПРЕСТАНУВА ДА СЕ ШОКИРА – најнова снимка од вториот разорен земјотрес, луѓето скокаат од згради, а тоа што го прават кучињата е нетипично за нив (ВИДЕО)

1 min read

Денеска се појавија нови застрашувачки снимки од земјотресот во Турција.

Видеото е од надзорните камери во областа Акчадаг во Малатија од 6 февруари попладнето кога се случи и вториот разорен земјотрес со јачина од 7,6 степени по Рихтер.

Луѓето панично бегаат, но во еден момент и се собираат групно среде улица додека врне снег за да бидат на безбедно и за да не се сруши нешто врз нив.

Безбедносната камера е од една банка од која се гледа како луѓето бегаат низ неа, а некои дури и застрашувачки скокаат од повисоките катови на зградата.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Ердоган им се извини на жртвите од земјотресот: Ве молам да ми простите

Следно

Борел на средба со Курти и Вучиќ: Се надевам на конструктивен пристап од двете страни

Latest from Blog

„Бреме“ од Мила Јовановиќ – Миленковиќ, „Измислена приказна“ и „Не застанувај продолжи понатаму: Лукавиот“ од Мики Душански избрани на конкурсот за откуп на необјавен и непоставуван македонски драмски текст

Министерството за култура, во соработка со Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ – Прилеп, информира за резултатите од „Конкурсот за откуп