СТРУМИЦА НЕ ПАМЕТИ ВАКВО НЕВРЕМЕ – вечерва улиците под вода, огромни парчиња град паѓаа од небото (ВИДЕО)

1 min read

Силно невреме ја зафати попладнево Струмица, каде реки вода течат по улиците.

Порталот Струмица Денес објави фотофрафии и видео.

Пишува дека струмичани вакво невреме не виделе со години. И за наредните денови се можни обилни врнежи од дожд во Македонија.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Борел по средбата со Вучиќ и Курти: Постигнат е напредок, потребна е дополнителна работа

Следно

Мицевски: Преговорите и уцените за владиното мнозинство продолжуваат, мнозинството нема доволно пратеници за гласање на министрите па затоа опструира со паузи

Latest from Blog