Сопственикот на „ДоказМ“ од затвор е пренесен во болница

1 min read

Марјан Стаменковски, сопственикот на „ДоказМ“ минатата ноќ бил пренесен од затворот „Скопје“ во болница.

Диркеторот на затвор „Скопје“, Филип Андов за „Макфакс“ кажал дека Стаменковски е пренесен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“.

– Откако притвореникот се пожалил на тегоби, согласно протоколот, од затворот била повикана Брза помош, кажал Андов.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Англија на домашен терен го гледа „Албански Наркос“

Следно

Герасимовски: Контролите на Зелено пазарче дадоа резултат, ги нема ѓубрето и тревниците се ослободени

Latest from Blog