Солистички концерт на Антонио Илиоски денеска во Музејот на македонска борба

1 min read

Виолончелистот Антонио Илиоски денеска во Музејот на македонската борба ќе одржи солистички концерт насловен „Антонио Илиоски и Камерен Оркестар – Скопје “.

Концертот за виолончело и оркестар ќе биде изведен во C-dur од Франц Јозеф Хајдн, под диригентската палка на маестро Fifi Le.

– Би сакал да искажам голема благодарност до проф. м-р Даница Стојанова и ДМБУЦ „Илија Николовски-Луј” State Music and Ballet Education Centar Skopje, за поддршката овој проект да биде реализиран, напиша Илиоски на Фејсбук.

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

ИЗВОР: republika.mk

Претходно

Борел: „ЕУ треба да влијае на Кина да ја користи глобалната моќ одговорно“

Следно

Гугл казнет во Русија со околу 40.000 долари

Latest from Blog