Сочувство до градоначалникот на Газиантеп, Р.Турција 06.2.2023

1 min read

Нашите мисли и молитви се со семејствата на загинатите и повредените во катастрофалниот земјотрес во Газиантеп, Р.Турција.

До градоначалникот на Газиантеп испративме и писмо со сочувство и ја понудивме нашата помош доколку тоа е потребно.

Градот Скопје е град на солидарност кој никогаш нема да ја заборави помошта, поддршката и солидарноста на братскиот турски народ.

До Советот на Град Скопје испративме барање на следната седница советниците да одлучуваат за хуманитарна помош за настраданите во катастрофалниот земјотрес.

ИЗВОР: skopje.gov.mk

Претходно

На следната седница на Град Скопје ќе се одлучува за хуманитарна помош за настраданите во земјотресот во Турција

Следно

Двајца ученици од С Македонија повредени во силниот земјотрес во Турција

Latest from Blog