Скопските градоначалници со семејни фотографии ги честитаа празниците

1 min read

Градоначалниците на скопските општини со фотографии на кои се со најблиските ја честитаа Новата година на социјалните мрежи. 

Честитките на повеќето од нив се во иста насока – да има здравје, среќа, бериќет во Новата година. Повеќе да се сакаме, почитуваме и да си помагаме! 

Ова се фотографиите со кои дел од скопските градоначалници упатија честитка, но и порака дека семејството е најважно во овие пранзични денови! 

Бобан Стефковски – општина Гази Баба

Орце Ѓорѓиевски – општина Кисела Вода 

Александар Стојкоски – општина Ѓорче Петров

Дарко Костовки – општина Бутел

Горан Герасимовски – општина Центар 

 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Мицкоски: Мега инвестиции во Велес од 200 милиони денари, по повеќе децении градот ќе добие современ затворен пазар

Следно

Потврдена суспензијата на Левандовски

Latest from Blog