Скандалозно, тренер на словенечки тим му удри шлаканица на поранешен играч на Вардар (ВИДЕО)

1 min read

Скандал се случи во Словенија. Имено, Домжале беше поразен од Радомље со 1:0 во рамките од најсилната лига на Словенија, а по мечот скандалозно однесување на тренерот на домашната екипа Оливер Богатинов. Имено, тој на поминување му удри шлаканица на Сенајид Ибричиќ, кој е поранешен играч на Вардар.

Ибричиќ е поранешен играч и на Домжале, а во моментов во овој клуб ја извршува функцијата спортски директор на клубот. Тој е поранешен репрезентативец на Босна И Херцеговина, а при овој скандал остана смирен и воопшто не реагираше.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

9-МИНУТЕН АПЛАУЗ ЗА НОВИОТ ФИЛМ НА СКОРСЕЗЕ И ДИ КАПРИО ВО КАН

Следно

Лидерите на Г7 повикаа на соработка во борбата против глобалната криза со храна

Latest from Blog