Сити остана без Де Бруин, а Интер добро се држи: На полувреме 0-0 во Истанбул

1 min read

Манчестер Сити остана без својот најдобар играч, Кевин де Бруин, по само 35 минути игра од финалето во Лигата на шампионите. Интер се држи добро, Инзаги „нареди“ висок пресинг, па „граѓаните“ и не доаѓаат до шанса лесно да го загрозат Онана.

Бернардо Силва ја имаше првата шанса откако шутираше за малку крај голот откосо од десната страна, а потоа Онана го одбрани шутот на Ерлинг Халанд.

Но, засега без голови на стадионот „Ататурк“ во Истанбул.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БЛИЗИНА НА „АТАТУРК“ – фановите преплашени пред финалето во Лигата на шампионите кое започнува за неколку минути! (ВИДЕО)

Следно

Раководството на ДУИ едногласно: Поддржуваме влада без нас, но уставните измени да стапат на сила пред Втората меѓувладина конференција

Latest from Blog