Силен земјотрес во Турција

1 min read

Земјотрес со интензитет од 5,2 степени ја погоди Турција, соопшти денеска Европскиот медитерански сеизмолошки центар (EMSC).

Земјотресот се случил во 4 часот и 36 минути, а епицентарот бил на 25 километри јужно од градот Елазиг, на длабочина од два километри. Засега нема извештаи за штети.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Страшна снимка од моментот на падот на авионот во Непал, најмалку 40 загинати (ВИДЕО)

Следно

Писмо од разочаран скопјанец: „Ноќен живот за фотки“ или „Ла Фајет од Али Експрес“

Latest from Blog