Силен земјотрес во Чиле

1 min read

Земјотрес со интензитет од 6,2 степени според Рихтер денеска го погоди Чиле, со епицентар во близина на градот Кокимбо, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC).

Земјотресот бил на длабочина од 60 километри. Засега нема извештаи за евентуални жртви и материјална штета.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Си-Ен-Ен: Адвокати пронајдоа нови доверливи документи на Бајден

Следно

ФА започна истрага за обложување на мечот Оксфорд – Арсенал

Latest from Blog